تابستان هرسال، فصل اکران داغ فیلم های پرماجرا و هیجان انیگزی است که به کمک مدرن ترین فناوری های جلوه های ویژه ساخته شده اند.

603995_827

تابستان هرسال، فصل اکران داغ فیلم های پرماجرا و هیجان انیگزی است که به کمک مدرن ترین فناوری های جلوه های ویژه ساخته شده اند. فصلی که ابرقهرمان ها، روبات ها، شخصیت های کارتونی، نابغه ها و سفینه های فضایی به گیشه ها، سالن های سینما و نمایشگرهای کوچک و بزرگ حمله می کنند تا هرکدام بتوانند سهم بیشتری از اوقات فراغت مخاطبان، به ویژه جوانان و نوجوانان، را به دست آورند.

فیلم هایی که در آن ها نه فروپاشی تمدن چیز عجیبی است و نه سفرهای آنی در فضا و بازگشت به گذشته و جهان های موازی. درواقع در سرزمین رویایی فیلم های تابستانی، این که سرنوشت زمین و حتی کل جهان در خطر نباشد، غیرعادی است.

امسال هم داستان از همین قرار است. دایناسورهای «پارک ژوراسیک»، روبات ها انسان نمای فیلم «ترمیناتور»از دل دهه های پیش آمده اند تا در کنار «مرد مورچه ای»، «اولتران»، «پَک من» و «شگفت انگیزها» ساعت های پرهیجانی را برای اوقات فراغت تابستانی ما بسازند. در ادامه ی این مطلب، سراغ ۹ فیلم از بهترین فیلم های تابستان امسال رفته ایم و می خواهیم قبل ار دیدن شان، کمی بیشتر با آن ها آشنا شویم.

دنیای ژوراسیک

Jurassic Word

کارگردان: کالین ترورو

بازیگران: کریس پرات، بریس دالاس هوارد، جودی گریر

603995_827

«دنیای ژوراسیک» درواقع دنباله ای بر سه گانه ی قدیمی «پارک ژوراسیک» محسوب می شود. در این فیلم ۲۲ سال بعد از ماجراجویی ها و اتفاقات مربوط به پارک ژوراسیک، جزیره ی «ایسلا نوبلار» به یک پارک تفریحی با موضوع دایناسورها تبدیل شده و همه چیز به خوبی و خوشی پیش می رود، اما وقتی پای فیلمی هالیوودی، پارک دایناسورها و تابستان در میان باشد، قرار نیست همه چیز به همین منوال ادامه پیدا کند، چون این بار دانشمندی دیوانه تصمیم گرفته هیولایی وحشتناک از دایناسورها بسازد. این هیولا از کنترل خارج می شود و همه چیز را به هم می ریزد.


آقای هولمز

Mr Holms

کارگردان: بیل کاندن

بازیگران: ایان مک کلن، لورالینی، میلوپارکر، هیرویوکی سانادا

603996_613

شرلوک هلمز پس از سال ها به آدم دیگری تبدیل شده است و حالا سال های گذشته زندگی اش را مرور می کند. داستان فیلم در سال ۱۹۴۷ میلادی می گذرد و در آن از کلاه و پیپ مشهور شرلوک هولمز خبری نیست. کارآگاه بازنشسته به ساسکس رفته است و در روستای خودش را با پرورش زنبور سرگرم می کند. تنه اطرافیان او خدمتکار و پسر خدمتکار هستند. هولمز را در این فیلم هنگامی می بینیم که مدتهاست بازنشسته شده و ۹ سال دارد و تلاش می کند آخرین معمای عمرش را حل کند معمایی که در دوران اوجش نتوانسته است حل کند.


سرزمین فردا

Tomorrow Land

کارگردان: بِرَد بِرد

بازیگران: جورج کلونی، هیو لوری، بریت روبرتسون

603997_908

«سرزمین فردا» جهانی را به تصویر می کشد که به خاطر بدبینی رو به فروپاشی و ویرانی است. شخصیت اصلی فیلم؛ دختر نوجوان و نابغه ای به نام «کیسی نیوتون» است که به دنبال ماجراجویی های خود مجبور می شود در فضا و زمان سفر کند. پس زمینه ی داستانی فیلم نیز، به گروهی از دانشمندان می پردازد که تصمیم گرفته اند موانع پیشرفت در جهان واقعی را از پیش رو بردارند و به همین منظور، شهری در فضایی خارج از زمین ساخته اند که در آن جا علم می تواند با بهره گیری از منابع پایان ناپذیر و بدون هیچ مانعی، به جلو برود. شهری مرموز که کسی می خواهد از اسرارش آگاه شود.


از درون به بیرون

Inside Out

کارگردانان: پیتر داکتر و رونالدو دل کامرون

603998_204

پیتر داکتر که در سال ۲۰۰۹ انیمیشن «Up» را ساخت و با آن نظرهای بسیاری را به خود جلب کرد و برنده ی جایزه ی اسکار شد، این بار با انیمیشن تازه ای به نام «این ساید اَوت» یا «از درون به بیرون» از راه رسیده است. انیمیشنی که نخستین بار در جشنواره ی فیلم کن به نمایش درآمد و توانست تحسین و نظر مثبت بسیاری از مخاطبان و منتقدان را به دست بیاورد. این فیلم درباره ی دوره ای حساس از زندگی یک دختربچه ی ۱۱ ساله به نام «رایلی» است که عواطف و احساسات درونی اش به کمک چند شخصیت دیگر نمایش داده می شود. داستان از جایی شروع می شود که پدر و مادر رایلی تصمیم می گیرند به سان فرانسیسکو نقل مکان کنند و دنیای دخترک خردسال با این جا به جایی ناگهانی به هم می ریزد.


مرد مورچه ای

Ant Man

کارگردان: پیتون رید

بازیگران: پل راد، مایکل داگلاس، اونجلین لیلی

603999_394

«مرد مورچه ای» از فیلم های ابرقهرمانی است که بر پایه ی یکی از شخصیت های داستان های مصور «مارول» ساخته شده. این فیلم را «مارول استودیوز» یکی از موفق ترین و پردرآمدترین استودیوهای فیلم سازی هالیوود ساخته است. مرد مورچه ای درواقع دوازدهمین فیلم از دنیای سینمایی مارول به حساب می آید. داستان فیلم درباره ی فناوری ای است که به انسان ها اجازه می دهد به اندازه ی یک مورچه کوچ شوند. «اسکات لنگ» (با بازی پل راد) قرار است به دانشمندی به نام «هنک پیم» (با بازی مایکل داگلاس) کمک کند تا از این فناوری در برابر خراب کاران محافظت کنند.


انتقام جویان

Avengers: Age of Ultran

کارگردان: جاس ویدون

بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس همسورث، مارک روفالو، اسکارلت یوهانسون

604000_418

فیلم های ابرقهرمانی علمی- تخیلی، پر از علم و فناوری های مدرن اند. «انتقام جویان: عصر اولتران»، از جمله ی همین فیلم هاست و قسمت دوم فیلم پرفروش و موفقی است که ویدون در سال ۲۰۱۲ کارگردانی کرد. داستان فیلم، درباره ی روباتی است که هوش مصنوعی دارد و علیه انسان ها شورش می کند تا تهدیدها علیه زمین را از بین ببرد، اما این روبات خودکار و خودآگاه، تشخیص می دهد که انسان ها دشمن اصلی زمین اند و تصمیم می گیرد آن ها را نابود کند. در قسمت دوم انتقام جویان، «مرد آهنی»، «کاپیتان آمریکا»، «ثور»، «هالک» و «عنکبوت سیاه» با کمک «نیک فیوری» و «ماریال هیل»، به جنگ اولتران می روند.


چهار شگفت انگیز

Fantastic Four

کارگردان: جاش ترانک

بازیگران: کیت مارا، مایکل  جوردان، مایلز تلر، جیمی بل

604001_175

داستان فیلم «چهار شگفت انگیز» درباره ی چهار موجود بیگانه است که به جهانی موازی منتقل می شوند؛ جهانی خطرناک و ناشناخته که در آن قابلیت های فیزیک بدن شان، دچار دگرگونی های عجیب و غریب می شود. این فیلم براساس مجموعه ای از داستان های مصور مارول ساخته شده. مجموعه ای که «استن لی» و «جک کربی» خالقان آن بودند و نخستین کمیک آن در ۱۹۶۱ عرضه شد. در این فیلم قهرمان ها باید یاد بگیرند توانایی های فوق انسانی شان را که از سفر به جهانی موازی به دست آورده اند، کنترل کنند و این توانایی ها را تنها علیه دشمنان زمین به کار بگیرند.


پیکسل ها

Pixels

کارگردان: کریس کلمبوس

بازیگران: آدام سندلر، جاش گد، مایکل موناگان، پیتر دینکلیچ

604002_475

در «پیکسل ها» قرار است زمین نابود شود، با این تفاوت که نه از هوش مصنوعی دیوانه خبری هست و نه ا زجنگ با سلاح های مدرن، این بار شخصیت هایی از بازی های کامپیوتری دهه ی ۱۹۸۰، یعنی «پک من»، «هزارپا» و «دانکی کونگ» می خواهند زمین را از بین ببرند. داستان فیلم از سال ۱۹۸۲ آغاز می شود؛ وقتی بازی های ویدئویی را در یک  کپسول زمانی به فضا می فرستند تا لابد موجودات فرازمینی هم از این بازی ها لذت ببرند، اما بیگانه ها تصور می کنند محتویات این کپسول، نوعی اعلام جنگ است. پس نسخه های واقعی این بازی ها را می سازند و با آن ها به زمین حمله می کنند.


نابودگر

Terminator Genisys

کارگردان: آلن تیلور

بازیگران: آرنولد شوارتزنگر، امیلیا کلارک، جی. کی. سیمونز

604003_573

در قسمت پنجم، روبات نابودگری از آینده به گذشته سفر می کند تا پدر و مادر «سارا کانر» را که به تازگی با هم ازدواج کرده اند، نابود کند، به این امید که سارا هرگز به دنیا نیاید. گویا جیمز کامرون خالق دو فیلم اول این مجموعه، از «نابودگر: جنسیس» تعریف و تمجید کرده و آن را میراث دار دو فیلم نخست این مجموعه دانسته است. فیلم هایی که با کارگردانی کامرون توانستند به شهرت و محبوبیت زیادی دست پیدا کنند.

با جستجو در سایت فیلم ها رو دانلود کنید.. و نظر خودتون بگید باتشکر

0

برچسب ها